fbpx
Haber

Kahve Sektöründen Türkiye’ye Deprem Yardımı

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen ülkemizin en büyük afetlerinden biri olan Kahramanmaraş depremi için kahve sektörü de çağrı yaptı. On binlerce kayıp ve yaralıyla hepimizi yasa boğan bu acı gelişmenin yaralarını sarmak için dünyadaki kahve şirketleri de çağrıda bulundu.

Etkin dripper, yüz binlerce vatandaşımızın hayatını etkileyen bu önemli felaket için satışlarından elde ettiği tüm karı bağışlayacağını açıkladı. Sprudgie 2022 en iyi ürün dalında finalist olan etkin, SCA eğitmeni Amerikalı Michael Butterworth’un markası.

Butterworth aynı zamanda tüm sektörü depremden etkilenen insanları yardım etmeye davet etti. Türkiye Hayırseverlik Fonu’na bağışta bulunmaları için harekete çağırdı.

SCA Türkiye en çok duyulan ihtiyaç malzemeleri depremden etkilenen bölgelere ulaştırmaya çalışırken Gaziantep’te kavurucu olan Niji Coffee ile iş birliği için de çalışıyor. SCA Türkiye ihtiyaç duyulan malzemeleri sosyal medya kanallarından da duyurdu.

La Marzocco Türkiye de, afet yardımı çalışmalarına yönelik kamyon ve depolarını sağlamak için yerel makamlarla birlikte çalışıyor.

Kahve sektörünün dünyadaki en önemli yayınlarından biri olan Sprudge okurlarını ülkemizde yaşanan depremin yaralarını sarmaya davet ediyor.

Deprem Yardımı: Türkiye’deki destekler

Kahveler.net Ahbap dayanışması

Kahveler.net Forumun yöneticileri teyyaredenkahve ve pepukkahve yeni bir başlık açarak tüm sektörü ve takipçilerini deprem yardımına davet etti. Ahbap Derneği’ne destekte bulunan üyelerin birbirlerine ekipmanlarını hediye ettikleri anlamlı harekete katılım devam ediyor. Bununla birlike kahve tedarikçileri, kavurucular ve ekipman üreticileri de bu harekete destek oluyor.

 

En Son Yazılar
Haber

2023 Dünya Kahve Şampiyonası Atina'da düzenlenecek

2023 Dünya Kahve Şampiyonası, SCA (Speciality Coffee Assosiation) tarafından gerçekleştirilen World of Coffee etkinliğinde gerçekleştirilecek. 2022  yılında İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen SCA’nın…
Haber

2023 Roaster of the Year Kazananları Açıklandı!

Roast Magazine tarafından her yıl üzenlenen Roaster of the Year yarışmasının 2023 yılı kazananları belirlendi. Roast Roast, özel kahve endüstrisinin başarısına ve…
Haber

Diyarbakır Coffee Festival 2022

2022 yılında Diyarbakır Coffee Festival ilk kez gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Mezopotamya’nın da ilk kahve festivali olan etkinliğin detaylarını yazımızda derledik. Mezopotamya Kahve…
Newsletter'a üye ol

Yakında yayınlamaya başlayacağımız bültene kayıt olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir