fbpx
Haber

Bi’Kahve Arası Yayında!

Bi’Kahve Arası, kahve ile ilgili en kapsamlı bilgi kaynağı yayında. Kahveyi alışıldık biçimlerin ötesinde deneysel fikirlerle de ele alan, yeni fikirler üretmeye çalışan ekibimizin tutkusuyla yola çıktık.

Çünkü kahve günlük rutinin ötesinde; tohumundan fidanına, meyvesinden kavurma işlemine, sunumundan ilk yudumuna kadar her seferinde yeni bir deneyim. Tarihi, ticareti, sürdürülebilirliği ve bütün dünyayı buluşturan noktalarıyla büyük bir kültür.

kahve kavurma teknikleri

Bi’Kahve Arası ekibi olarak deneyim kazanmak isteyen ve keyif alan herkese ilham olmak istiyoruz. Kahve endüstrisinden, bu alandaki dünyanın en iyi yayın organlarından, bireysel kahve profesyonellerinden ve kahve girişimini destekleyen ağlardan ilham alarak yayın hayatımıza başladık.

Bi’Kahve Arası sadece kahveyle güne başlayanların değil, aynı zamanda güne kahve için başlayanların platformu.

French Press Nasıl Kullanılır

Bi’Kahve Arası’nda Neler var?

Çekirdek

Kahve çekirdeklerinin ana vatanı, nasıl ortaya çıktığı, çekirdek çeşitleri ve özellikleri. Kahve çekirdeği nasıl saklanır, çekirdekler arasındaki farklar nelerdir, satın alırken dikkat edilmesi gerekenler ve çekirdek üzerine daha fazla bilgi.

Ekipman

“Aynı çekirdekten nasıl oluyor da bu kadar farklı çeşitte kahve çıkıyor?” sorusuna vereceğimiz cevabın büyük bir bölümü ekipmanda saklı. Geleneksel kahve pişirme araçlarından yeni yaygınlaşmaya başlamış kahve pişirme ekipmanlarına kadar her bilgiyi aktarıyoruz.

Ekipmanlar çoğu zaman kahve yapma yöntemine de adını veren araçlar ve onlar sayesinde kahvenin yeni nüanslarını keşfediyoruz. Bu kategorimizde de ekipmanların ne işe yaradıklarını, marka-modellerine göre kullanıcı testlerini ve yorumlarını paylaşacağız. Bi’Kahve Arası’nda ekipmandan kaynaklı nüansları okurlarımızla buluşturacağız.

Kavurma

Hafif-açık kavrulmuş, orta derecede kavrulmuş ve koyu kavrulmuş kahvelerin farkları neler? Tat, koku, görünüm ve dokusuyla nasıl farklar ortaya çıkıyor? Kahve kavurma profilleri, kavurma teknikleri ve daha fazla teknik bilgi.

Tarifler

Evde ve barda deneyebileceğiniz, dünyanın önde gelen baristalarının önerileri ve ölçekleriyle ortaya çıkan reçeteler. Kahve ile ilgili hep yeniyi ve daha iyi tat profilini yakalamak isteyen tutkunları için paylaşacaklarımız var.

İyi Bilgi

  • Manisa’da Cilveli kahvenin üstüne neden kavrulmuş badem konur, bu mesaj kız isteme töreninde ne anlama gelir?
  • Ekoloji dostu kahveler daha pahalı olmasına rağmen müşteriler neden onu tercih ediyor?
  • Dünyada kahve neden petrolden sonra en çok ticaret hacmi olan ürün?

Kahve üzerine edeceğimiz sohbetler bizi bekliyor.

Bi'Kahve Arası barista

Bi’Kahve Arası Kimler İçin?

Baristalar

Kahve profesyonellerinin birikimlerini paylaşabileceği bir içerik platformu. İlerleyen günlerde seçkin içerik üreticileriyle birlikte eğitici bilgiler, teorik ve pratik ipuçları paylaşacağız. Baristaların yorumlarıyla içeriklerimize zenginlik katacak, işinde en iyilerin fikirlerine başvuracağız.

Ev baristaları

Nitelikli kahve için evde deneysel çalışan ev baristalarına çekirdek, kavurma, öğütme, pişirme ve sunum içeriklerimizle yeni fikirlerimiz var. Az bilinen tarifler, ekipmanlar ve daha fazlasıyla yayındayız.

Gezgin kahve tutkunları

Kahve seyahatin bir parçası mı yoksa gezinizin sebebi mi? Nitelikli kahve nerede içilir? Cevabınız ne olursa olsun nitelikli kahveyi yudumlayacağınız yer önerileriyle ilham bulacaksınınız.

Kültür elçileri

Türk kültüründe, Brezilya kültüründe, Arap coğrafyasında ve dünyanın dört bir yanında kahveyle ilgili tarihten birçok eşsiz gelenek var. Yanıbaşımızda olduğu halde bilmediğimiz geleneklerden; dünyanın en uç noktasındaki ilginç bilgilere kadar her şeyi içeriklerimizde görebileceksiniz.

Amerikalı gazeteci Earl Wilson’ın dediği gibi;

Bilim asla bir kahve arasından daha iyi bir iletişim sistemi bulamaz.

En Son Yazılar
Haber

Kahve Sektöründen Türkiye'ye Deprem Yardımı

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen ülkemizin en büyük afetlerinden biri olan Kahramanmaraş depremi için kahve sektörü de çağrı yaptı. On binlerce…
Haber

2023 Dünya Kahve Şampiyonası Atina'da düzenlenecek

2023 Dünya Kahve Şampiyonası, SCA (Speciality Coffee Assosiation) tarafından gerçekleştirilen World of Coffee etkinliğinde gerçekleştirilecek. 2022  yılında İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen SCA’nın…
Haber

2023 Roaster of the Year Kazananları Açıklandı!

Roast Magazine tarafından her yıl üzenlenen Roaster of the Year yarışmasının 2023 yılı kazananları belirlendi. Roast Roast, özel kahve endüstrisinin başarısına ve…
Newsletter'a üye ol

Yakında yayınlamaya başlayacağımız bültene kayıt olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir