fbpx
TariflerTürk Kahvesi

Hindistan Cevizi Yağlı Türk Kahvesi ve Faydaları

Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesi son yılların popüler Türk kahvesi çeşitlerinden biri. Peki nasıl yapılır? Faydaları nelerdir? Ne işe yarar?

Hindistan cevizi yağlı kahve ile ilgili tüm soruları bu yazımızda cevapladık. Keyifli okumalar!

Hindistan Cevizi Yağlı Türk Kahvesi Nedir?

Hindistan cevizi yağını Türk kahvesi içerisine katmak, aslında Amerika’da ortaya çıkan ve popüler hale gelen “bulletproof kahve” ile gelişen bir fikir.

Filtre kahve içerisine Hindistan cevizi yağı konulmasıyla yapılan bu kahve Türkçeye “kurşun geçirmez kahve” olarak çevriliyor.

Hindistan cevizi yağı ve Türk kahvesi ikilisinin birleşiminin bu kadar yaygınlaşmasının nedeni ise, sağladığı etkiler. Kahve ve Hindistan cevizi yağı birleştiğinde ortaya enerji veren, yağ yakıcı ve tok tutan bir kahve çeşidi çıkıyor.

Günümüzde popüler olmasının bir nedeni de, özellikle sporcular ve kilo vermek isteyenler tarafından tüketilmesi ve önerilmesi.

Hindistan Cevizi Yağlı Türk Kahvesi Faydaları

Hindistan Cevizi Yağlı Türk Kahvesi Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı, aslında cilt ve vücut için oldukça faydalı bir yağ. Tüm vücut tiplerine uyum sağlıyor oluşu da, kozmetikten gıda sektörüne kadar her alanda kullanılabilmesini sağlıyor.

Gıda sektöründe çoğunlukla tatlılarda aroma verici olarak kullanılan Hindistan cevizi yağı, kahveye de aynı şekilde farklı bir aroma veriyor.

Aynı zamanda Hindistan cevizi, yağ yakımını hızlandıran keton cisimciğinin vücut tarafından daha fazla üretilmesini sağlar. Kilo vermeyi de bu şekilde destekler.

Türk kahvesinin faydaları hindistan cevizinin olumlu özellikleriyle birleştiğinde, Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesinin faydaları da artıyor. Şimdi madde madde hindistan cevizi yağı türk kahvesi faydalarına bakalım.

 • Türk kahvesi içine Hindistan cevizi yağı katmak, sindirim sisteminin çalışmasını düzenliyor.
 • Hindistan cevizi yağı eklenmiş kahve kabızlık sorununun çözülmesine yardım ediyor. Dolayısıyla kilo vermeye de yarıyor.
 • Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesi tokluk hissi veriyor. Kahvenin ve yağın içeriği sayesinde iştah kapatıcı özelliğe sahip. Sürekli yemek yeme isteğini ortadan kaldırıyor ve kilo alımını sınırlıyor.
 • Hindistan cevizi yağlı kahve faydalarından biri de metabolizmanın çalışmasını hızlandırması, yağ yakımına yardımcı olması. Bu nedenle bir diyetle birlikte kontrollü bir şekilde tüketildiğide kilo verme konusunda bir yardımcı.
 • Kahvenin yoğun antioksidan içeriği ve Hindistan cevizi yağı ile bu ikili oldukça enerji verici bir içecek haline geliyor.

Hindistan cevizi yağı kahve ile zayıflayanların yaptığı yorumlar, bu kahvenin kilo vermeye yardımcı olduğu yönünde.

Fakat tek başına bu kahvenin zayıflamaya yetmeyeceğini hatırlatalım. Bir uzman kontrolünde, düzenli bir diyet ile birlikte uygulanırsa, faydalı olabilir.

Hindistan Cevizi Yağlı kahve

Hindistan Cevizi Yağlı Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Hindistan cevizi yağı ile Türk kahvesi yapımına geçmeden önce ihtiyacınız olan malzemelere beraber bakalım.

Malzemeler

 • 1 fincan soğuk su
 • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
 • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağı İle Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

 1. Kahveyi, Hindistan cevizi yağını ve suyu cezvenin içerisine alın.
 2. Bir çay kaşığı ile bunları karıştırın. Bu aşamada kahvenin su ile tamamen karışması gerekiyor.
 3. Ardından kaşığı çıkarıp cezveyi ocağa alın. Altını en kısık seviyede açarak pişmesini bekleyin.
 4. Kahve yukarı doğru kabarmaya başladığında altını kapatın ve fincana boşaltın. Enerji verici ve yağ yakıcı Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesi hazır! Afiyet olsun!

Hindistan Cevizi Yağlı Kahve Ne Zaman İçilir?

Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesinin en belirgin özelliği tokluk hissi vermesi. Dolayısıyla genel olarak açlık hissini oldukça yoğun hissettiğiniz saatlerde tüketilmesi öneriyor.

Yağ yakımına yardımcı ve enerji verici olduğu için sporcular, spor aktiviteleri öncesinde tüketebilirler. Bunun dışında kendi yeme düzeninize göre, dilerseniz bir uzmanın da görüşünü alarak saatleri ayarlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağlı Türk Kahvesi

SSS

Şimdi de, Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesi hakkında sıkça sorulan sorulara bakalım.

Hindistan cevizi yağı ile Türk kahvesi zayıflatır mı?

Hindistan cevizi yağlı türk kahvesi zayıflatır mı? Hindistan cevizi yağı ile kahve birleştiğinde ortaya yağ yakımına yardımcı olan, enerji verici ve tokluk hissi yaratan bir kahve çıkarır.

Metabolizmanın çalışmasını tetikler, bu da, kilo vermeye yardımcı bir kahve türüdür.

Türk kahvesi Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?

türk kahvesi hindistan cevizi yağı faydaları genellikle kilo vermek üzerinedir. Tokluk hissi verdiği için yemek düzenini sağlamada kullanılır. Metabolizmanın çalışmasını sağlayarak sindirim sistemini düzenler.

Aynı zamanda kahve, bir antioksidan kaynağıdır. Dolayısıyla vücutta ödem atmaya yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağlı kahve kilo aldırır mı?

Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesinin vücutta zayıflamaya yardımcı olduğu bilinir. Dozunda tüketilirse kilo almaya değil, kilo vermeye yardımcı olur.

En Son Yazılar
ÇekirdekTürk Kahvesi

Yemen Mocha Çekirdeği ve Türk Kahvesi

Yemen Mocha çekirdeği dünyaya yayılan ilk kahve türü, aynı zamanda kadim Türk kahvesinin tarihteki esas çekirdeği. Yani tarihi kayıtlara, reçetelerde Türk kahvesi…
Türk Kahvesiİyi Bilgi

Türk Kahvesinin Tadı Nasıl Olmalı?

Gerçek kahve tutkunları için kahvenin tadı çok önemlidir. En küçük bir işlem ya da lezzet farkı onlar tarafından anlaşılabilir. Fakat diğer yandan…
Tarifler

3 Farklı Sıcak Granül Kahve Tarifi

Granül kahve maalesef kahve dünyasında biraz kötü bir üne sahip. Genellikle çok acı ve lezzetsiz bir kahve yaptıkları iddia edilse de, durum…
Newsletter'a üye ol

Yakında yayınlamaya başlayacağımız bültene kayıt olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir