fbpx
Haberİyi Bilgi

2022 İstanbul Coffee Festival

Şehri Uyandıran Festival, İstanbul Coffee Festival bu yıl 8. kez keyifli konserler, atölye çalışmaları, seminerler, nitelikli kahveler, kahvenin tüm paydaşları ve kahve dükkanları ile İstanbul’da kahveseverlerle buluşuyor!

Kahve, dünya genelinde alkolsüz olarak en çok tüketilen içecek. Ülkemizde de Türk kahvesi geleneği, tarihi ve kültürü sayesinde oldukça yaygın ve ilgi gören bir endüstri. Öyle ki, tüm dünyada 5 Aralık’ta kutlanan bir Dünya Türk Kahvesi Günü bile var!

Hal böyle olunca, kahveye verilen önem bu topraklarda çok daha fazla oluyor. Dolayısıyla dünyanın ikinci en büyük kahve etkinliği de, her yıl Türkiye’de, İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

2022 İstanbul Coffee Festival

2022 İstanbul Coffee Festival

Her yıl Eylül ya da Ekim aylarında düzenlenen İstanbul Coffee Festival, ilk kez 2013 yılında gerçekleştirildi ve kahve dünyasında sevilen markaları ve kahveseverleri bir araya getirmeye başladı.

Kahveseverler tarafından her yıl büyük bir ilgiyle beklenen festivalde bu yıl çekirdek kahveciler, kahve makinesi üreticileri ve İstanbul’da tanınan kahve dükkanları yer alacak.

Her yıl on binlerce kişiyi ağırlayan, dünyanın en büyük iki kahve festivalinden biri olan etkinlikte çok sayıda sanatçı İstanbullulara konser verecek. Canlı performansların yanı sıra atölye ve seminerler de olacak.

Kahve tutkunları, Türk Telekom Prime Lounge alanında ödüllü yarışmalar, ikramlar ve sürpriz hediyeler ile eğlenceli vakit geçirebilecekler. Katılımcılar, daha önce hiç denemedikleri kahveleri tatma fırsatı bulacaklar.

Festivalin şu an satışta olan biletleri 50-750 ₺ arasında değişiyor. Ayrıntılara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de düzenlenecek olan diğer kahve festivalleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, “Kahve Festivalleri 2022” yazımıza bakabilirsiniz.

Tüm dünyada gerçekleştirilen festivaller için ise “Dünyanın Popüler Kahve Festivalleri (10 Festival)” isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

2022 İstanbul Coffee Festival Ne Zaman?

Birçok sanatçının katılacağı kahve festivali, 6, 7. 8 ve 9 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Kapılar saat 10:00’da açılacak ve etkinlikler 20:00’a kadar devam edecek.

İstanbul Coffee Festival Nerede?

Festival, İstanbul Şişli’de yer alan KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Tam adresini aşağıda bulabilirsiniz.

Adres: Harbiye, Kadırgalar Cd. No:4, 34367 Şişli/İstanbul

İstanbul Coffee Festival Sponsorlar

Festival sahibi Dream Sales Machine – DSM Group iken festival, Türk Telekom Prime sponsorluğunda düzenleniyor.

İstanbul Coffee Festival Katılımcılar

Her sene onbinlerce kişi ile gerçekleştirilen festivale 2022 yılında uluslararası kahve üreticileri, perakendeciler, kahve makinesi üreticileri, ithalatçılar, tüccarlar, ekipman üreticileri, kahve barları, kahve birlikleri, nitelikli esnaflar, çikolata markaları ve kavurucular katılacak.

Markalar, ürünlerini ve kendilerini tanıtma şansı bulurken, kahve dükkanları, kahve barları gibi katılımcılar da, mekanları için ürün denemesi ve kontrolü yapabilecek. Tüm bunların arasında sadece kahve hakkında daha fazla bilgi almak için gelenler ise doyasıya kahve içip alanında uzman kişilerle konuşma fırsatı bulacak.

İstanbul Coffee Festival Program

Festivalde 4 günde toplam 27 konser, 21 konuşma ve 16 farklı workshop etkinliği düzenlenecek. Festival programının ayrıntılarına “2022 İstanbul Coffee Festival Ayrıntılı Program” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Coffee Festival Konserler

Kahve festivalinde gerçekleşecek tüm performanslar, Türk Telekom Prime Sahnesi’nde izlenecek. Birçok sanatçı sahnede konser verecek. Konser takvimi ise şu şekilde:

6 Ekim 2022

  • 18:00 – KÖFN
  • 19:00 – Kolpa

7 Ekim 2022

  • 18:00 – Canozan
  • 19:00 – Gripin

8 Ekim 2022

  • 18:00 – Anıl Emre Daldal
  • 19:00 – Can Bonomo

9 Ekim 2022

  • 17:00 – Atakan Çelik
  • 18:00 – Deeperise & Pınar Süer – Zeyysıla
  • 19:00 – Bedük

istanbul coffee festival

İstanbul Coffee Festival Bilet

Festival biletlerini dsmbilet.com, biletinial.com, mobilet.com, biletino.com üzerinden alabilirsiniz. Kombine 4 günlük bilet alabileceğiniz gibi, her gün için 10:00 ve 15:00 olmak üzere iki ayrı zaman için de bilet alabilirsiniz.

Türk Telekom Prime üyesi olanlar biletlerden %50 indirimli faydalanabiliyor. Aynı zamanda kendilerine özel giriş alanından, sıra beklemeden giriş yapabilecekler.

Kombine ve Fast Track biletler 750 ₺, tam gün biletleri 250 ₺, saat 10:00 – 14:00 arasını kapsayan 1. seans biletleri 120 ₺, 15:00 – 20:00 arasını kapsayan 2. seans biletleri 150 ₺, Fast Track biletleri 50 ₺ şeklinde.

Konserler öğleden sonra olduğu için, konserlere katılmak isteyenlerin ya 2. seans bileti ya tam gün bileti ya da  kombine bilet alması gerekiyor. 1. seans bileti alanlar öğleden sonra gerçekleşecek konserlere katılamıyor. Aynı zamanda biletlerin tarihleri de daha sonradan değiştirilemeyeceği için alırken dikkatli davranmak oldukça önemli.

İstanbul Coffee Festival Instagram

Yakın tarihte gerçekleşecek festivalin Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. Program, etkinlik süresince duyurular, gelişmeler ve haberler Instagram hesabı üzerinden paylaşılacak.

En Son Yazılar
Çekirdekİyi Bilgi

10 Adımda Kahve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve çeşitliliği son on yılda muhteşem bir artış göstermeye başladı. Eskiden bir-iki çeşit markayla kısıtlı olan kahve seçenekleri bugün zincir kahvecilerle, butik…
İyi Bilgi

Osmanlı Kahvesi Nedir?

Osmanlı Devleti tarihte dünyaya birçok şey kazandırdığı gibi, kahve ve kahvehane kültürünü de kazandırdı. Yazılarımızda Türk kahvesinin nasıl ortaya çıktığına ve dünyaya…
Ekipmanİyi Bilgi

V60 Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

V60, birçok nitelikli kahve severin tercih ettiği bir drip kahve demleme yönteminden biri. Fakat V60 sahibi herkes bunu tam anlamıyla doğru kullanamayabiliyor….
Newsletter'a üye ol

Yakında yayınlamaya başlayacağımız bültene kayıt olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir