fbpx
Haber

2022 İstanbul Coffee Festival 1. Günde Neler Oldu?

İstanbul Coffee Festival 6 Ekim sabahı saat 10:00’da kapılarını tüm kahveseverlere açtı! 4 günlük hem eğlenceli hem de lezzetli maraton da böylece başladı.

İstanbul Coffee Festival 1. gün içinde neler yaşandı, ilk gün nasıl geçti, festivalin nabzını beraber yoklayalım.

ICF 1. Gün (6 Ekim)

İstanbul Coffee Festival, uzun bir katılımcı kuyruğu ile güne başladı. Saat 10:00’da yapılan kapı açılışında birçok kahvesever festivale girmek için uzun bir kuyruk oluşturdu. Aynı zamanda, internetten bilet alamayanlar için kapıda sınırlı sayıda bilet satışı da gerçekleştirildi.

Festival, nefis kahve kokuları ile birlikte kapılarını açtı. Katılımcılar, sabah kahvelerini markaların standlarında yudumladı ve kahvaltılarının yanına eşlik edebilecek kahveler keşfettiler.

İstanbul Coffee Festival 1. Gün Etkinlikleri

Festivalin ilk günü ve özellikle hafta içi olmasına rağmen ilgi büyüktü ve katılım oldukça fazlaydı.

Etkinlikler, aksamaya uğramadan büyük bir düzenle başladı ve gün boyunca devam etti. Şimdi konserler, workshoplar ve konuşmaların detaylarına bakalım.

2022 İstanbul Coffee Festival

Konserler

İstanbul Coffee Festival 1. gün etkinlikleri Canay Doğan’ın konseri ile oldukça neşeli ve enerjik bir şekilde başladı. Ardından Elçin Orçun’un neşeli performansı ile devam etti ve festivalin ilk günün ilk seansı, Gülinler’in sahnesiyle kapandı.

2. seans için kapılar 15:00’da açıldı, konserler ise bir saat sonra, hız kesmeden devam etti. İlk önce Ikaru, ardından ise Brek sahne aldı.

Festivalin ilk gününün son saatlerinde KÖFN ve Kolpa sevenleri ile buluştu ve kahve keyfini üst seviyelere taşıdı.

Coffee Talks

Günün ve festivalin ilk konuşmasını Brezilya Cafebras Elmasları konusu ile kahve uzmanı olan Joa Barista Jarduli ve Micheline Neto gerçekleştirdi.

Günün ikinci konuşması Tuğba Munzur ve Matteo Giovannangeli’ye aitti. Ardından Guatemalan Coffees konusu ile Stephanie Garcia de Elbay mikrofonu aldı.

Günün ikinci seansında ilk olarak Nestle Proffessional Türkiye Master Barista ve Yetkili SCA Eğitmeni T. Cankut Yıldırım’ı dinledik.

Ardından bu yılın SCA Türkiye Demleme Şampiyonu olan Alireza Razzaghzadeh’ten Ulusal ve Uluslararası Yarışmalara Hazırlık Dönemi hakkında deneyim ve görüşlerini paylaştı.

Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım diyerek Uzman Diyetisyen Cansu Çelik’in Kahve ile Fit Tarifler konuşması ile de festivalin coffee talks etkinliklerini kapattık.

Workshop

İstanbul Coffee Festival 1. günün ilk seansında 2 workshop gerçekleşti. İlki, kahve uzmanı Okan Tezkurtaran’ın gerçekleştirdiği Türk Kahvesi Özünde, İtalyan Kahveleri Tadında Lezzetler workshop’ı yapıldı.

Ardından Anna Kim’in yönetiminde, profesyonellere yönelik olan hızlı sunum ve cupping workshop’ı düzenlendi.

Festivalin ikinci seansında Yetkili SCA Eğitmeni ve Fam Coffee Family Kurucusu Nisan Ağca ile filtre kahve deneyimi atölyesinde, lezzetli kahveler yudumlandı.

Ardından 2022 Hasat Kahvelerin Tadımı yapıldı. Sonrasında yine Anne Kim liderliğinde Doğu Africa Cupping oturumu gerçekleştirildi.

İstanbul Coffee Festival 1. Gün Etkinlikleri

Özetle;

2022 İstanbul Coffee Festival 1. günü mükemmel kahve kokularıyla, dolu dolu başladı. Festival, adına yakışır bir şekilde katılımcılara yüzlerce farklı kahve seçeneği sundu.

Ücretsiz kahve deneyiminin yanında eğlenceli ve enerjik konserler, eğitici ve öğretici workshoplar, seminerler ve konuşmalar gerçekleştirildi.

Alanında profesyonel 8 konuşmacı, deneyimlerini ve bilgilerini bizlere sundu. Bazıları kendi özel tariflerini de bizlerle paylaşmaktan çekinmediler.

Gün içinde birbirinden kıymetli sanatçılar, kahveseverleri bir de müziğin ortak dilinde buluşturdu ve damaklarımızla birlikte ruhumuzu da zenginleştirdiler.

Yaklaşık 7 saat boyunca 7 farklı sanatçı kahvelerimize eşlik etti. İlk günün son canlı performansını ise Kolpa yaptı.

Günün en öğretici ve eğlenceli etkinliklerinden biri de workshoplardı. 2022 İstanbul Coffee Festival 1. gününde profesyonellere yönelik 2 farklı workshop düzenlendi. Bunlar gerçekten de bir eğitim niteliğindeydi.

Aynı zamanda tüm katılımcılara açık olan 3 workshop daha yapıldı ve bunlar da dolu dolu geçti.

Festivalin 2., 3. ve 4. gün programlarını öğrenmek için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

En Son Yazılar
Haber

Kahve Sektöründen Türkiye'ye Deprem Yardımı

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen ülkemizin en büyük afetlerinden biri olan Kahramanmaraş depremi için kahve sektörü de çağrı yaptı. On binlerce…
Haber

2023 Dünya Kahve Şampiyonası Atina'da düzenlenecek

2023 Dünya Kahve Şampiyonası, SCA (Speciality Coffee Assosiation) tarafından gerçekleştirilen World of Coffee etkinliğinde gerçekleştirilecek. 2022  yılında İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen SCA’nın…
Haber

2023 Roaster of the Year Kazananları Açıklandı!

Roast Magazine tarafından her yıl üzenlenen Roaster of the Year yarışmasının 2023 yılı kazananları belirlendi. Roast Roast, özel kahve endüstrisinin başarısına ve…
Newsletter'a üye ol

Yakında yayınlamaya başlayacağımız bültene kayıt olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir