EFSANE DIZI ”FRIENDS” HAKKINDA BILINMEYEN GERÇEKLER

1-Aslında yapımcılar önce ‘’Monica ve Joey’’ aşkını ön plana çıkarmayı düşünmüşler. Fakat çekimler başladıktan sonra Jennifer Aniston(Rachel) ve David Schwimmer(Ross) arasında inanılmaz bir kimya oluşmuş. Bu uyum fark edilince haliyle senaryoda değişmiş.Bence iyi ki de değişmiş! 🙂

2-Friends prodüktörleri, Rachel rolünü ilk olarak Courteney Cox’a teklif etmişler; fakat Cox bunun yerine daha güçlü bir karakter olduğunu düşündüğü Monica’yı oynamak istediğini söylemiş.

3-Ross karakteri direkt olarak David Schwimmer için yazılmış. Yani bu rolü zaten David Schwimmer’in oynayacağı belliymiş. Onun üzerinden düşünerek Ross karakterini oluşturmuşlar.

4-Lisa Kudrow dizide taşıyıcı annelik yaptığı sırada gerçekten hamileydi. Yapımcılar da bunu diziye uyarlayarak Phoebe’ye taşıyıcı annelik rolü yazmışlar. Aynı zamanda Courteney Cox da dizi sırasında hamilelik geçirmiş. Fakat senaryoya göre Chandler ve Monica’ nın çocukları olmadığı için, Cox’ un hamileliğini kostümlerle kapatmaya çalışmışlar.

5-Monica’nın bir türlü kurtulamadığı Joey’nin Chandler’a hediye ettiği büyük beyaz köpek heykeli gerçekte Jennifer Aniston’a aitmiş. Bir arkadaşı dizi başlarken ona şans getirmesi için almış. Aniston bir bölüm için heykeli sete getirmiş. Fakat köpek setin bir parçası olarak kalmış. 

6-Emma’yı oynayan bebek aslında ikizmiş. Sıra sıra dizide oynamışlar 🙂

7-Ross ve Carol’ın bebeği rolünü oynayan ‘’Ben’’, aslında hepimizin çocukluğumuzda izlediğimiz ‘’Zack ve Cody Güvertede’’ dizisinin baş rolünü oynayan ikizlerden biri ‘’Cole Sprouse’’

 8-Joey’in efsane sözü “how you doin” bir gazetede televizyonun en çapkın ve etkileyici sözü seçilmiş.

9-Dizi gerçek seyirci önünde çekiliyormuş  Yani dizide kahkaha efekti yok , seyirciler sette oturup çekimleri izliyormuş.

10-Aslında Gunther karakterinin konuşması hiç planlanmamış, yani dizide bir rolü yokmuş; James Michael Tyler‘ın rolü almasının tek nedeni, kafedeki kahve makinasının nasıl çalıştığını sette bilen tek kişi olmasıymış.

11-Ross’un oğlu Ben’in “Dada” dediği bölüm dizinin en zor çekilen bölümlerinden biri olmuş. Ben oldukça uğraştırmış.

 12-Dizinin final bölümü 52.46 milyon kişi tarafından izlendi ve bu oran amerikan tarihinin dizi finalleri arasında en büyük 4. izlenme oranıydı.

hy

Kelimeleri tozlu kitap sayfalarında terketmeye gönlüm razı olmadı, biraz da ben yazayım istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir