Haftalık Dizi Önerisi ”THE NIGHT OF”

Bu hafta sizleri hem izlerken aklınızı kurcalayacak, hem izlerken büyük keyif alacağınız, hem çok vaktinizi ayırmanıza gerek kalmayacak tek sezon 8 bölümlük bir dizi ile tanıştıracağım. Dizimizin adı The Night Of.

DİZİNİN KONUSU

Pakistan asıllı olup ABD’de yaşayan Nasir Khan bir gece bir partiye gidebilmek için babasının taksisini izinsiz alır. Trafik ışıklarında beklediği esnada genç bir kadın taksiye biner. Naz, iş başında olmadığını özellikle belirtmesine rağmen kadın taksiden inmek istemez böylelikle Naz partiye yetisebilmek icin kadını gitmek istediği yere götürmeye karar verir. Daha sonra gecenin ilerleyen vakitlerinde Naz ve genç kız beraber takılmaya başlarlar ve genç kız Naz’a eve gitmeyi teklif eder. Genç kadının evine giden Naz onunla bir gece geçirdikten sonra uyandığında genç kadının katledilmiş cesedi ile karşılaşır. Panik hali ile kaçan Naz daha sonra polisler tarafından yakalanır. Suçsuzluğunu bir türlü kanıtlayamayan Naz, aksine tüm deliller onu gösterdiği için büyük bir mücadele verecektir. Diğer yandan işini titizlikle yürüten Avukat Jack Stone, Naz’ın mücadelesinde onun en büyük desteği olacaktır.

KATİL KİM ?

Dizinin ilk bölümünden son bölümüne kadar izlerken Naz ile beraber onun mücadelesi için içten içe destek verdiğiniz bir atmosfer oluşuyor. Bütün kanıtların Naz’ı gösteriyor olması zaman zaman çelişki yaratıp ”ya gerçek suçlu Naz ise?” düşüncesi uyandırmasına rağmen diziden kopmuyor ve olayları onlarla beraber çözmeye çalışıyorsunuz. Dizi gerçekten çok akıllıca yazılmış ve oyuncuları da bir o kadar iyi. Dizi arayışı içinde olanlar varsa mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayın.

İzledikten sonra yorum yapmayı unutmayın geri dönüşlerinizi bekliyorum gelin diziyi tartışalım! 🙂

Diğer haftalık dizi önerimiz için tıklayın.

hy

Kelimeleri tozlu kitap sayfalarında terketmeye gönlüm razı olmadı, biraz da ben yazayım istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir