HAFTANIN DİZİ ÖNERİSİ #1

THE END OF THE F***ING WORLD

Son zamanlarda bu diziyi duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Netflix’te yayınlanan ”The End of The F***ing World” popülariteyi yakalamışa benziyor. Baş rollerinde Jessica Barden ve Alex Lawther’in rol aldığı dizi , 2017 yılında 8 bölümlük 1. sezonu ile Netflix’te yayınlandı. Diziye gösterilen büyük ilginin ardından dizinin ikinci sezonunun da geleceği bilgisi verildi fakat henüz herhangi bir tarih bizlerle paylaşılmış değil.

Dizinin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse:

17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. Kurbanına önce güven vermesi gerektiğini düşünen James ona aşıkmış gibi davranmaya başlar. Alyssa, maceraya aç bir asidir. Yaşadıkları yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılmak ister. İkisinin baş başa çıkacakları bu yolculukta planını daha rahat uygulayabileceğini düşünen James, Alyssa ile yola koyulur. Talihsizliklerle dolu bu yolculukta planlar değişir ve James Alyssa’ya aşık olur.

http://www.beyazperde.com/diziler/dizi-22881/

PEKİ BU DİZİYİ BU KADAR POPULER YAPAN NE?

Siteye gelen ziyaretcilerin yaş ortalamasını da dikkate alarak şunu söyleyebilirim ki hepimiz ”ergenlik” dediğimiz o çağdan geçtik. Kimimiz zorlu atlattı,kimimiz depresif,kimimiz ağır sivilceli. Ama bir şekilde atlattık öyle değil mi? Hepimizin belli bir karakteri oluşmaya başladı bu dönemde. İşte The end of the f***ing world bizim karşımıza kendince problemleri olan iki ergeni getiriyor. Alyssa ailevi problemleri olan, küfürbaz, cinsel tutkuları ağır ve basan depresif bir genç kız. James ise içindeki öldürme dürtüsünü bastıramayan bir ergen. İkisinin yolları kesiştiği anda artık hiçbir şey eskisi kadar normal olmuyor onlar için.

Diziyi bize sevdiren bu psikopat ikili mi, içlerinde barındırdıkları cesaret mi, yoksa hep yapmak isteyip yapamadığımız o özgürlüğü kovalamak duygusunu onlarda yakalamış olmak mı? İzleyen herkes diziden farklı şeyler yakalamıştır buna eminim…

BİR PAZARLIK DİZİ

İnanın dizi tek oturuşta bitiyor. İzlerken kendinize ”ben ne izliyorum ya?” diye sık sık soracaksınız ama izlemeyi de bırakamayacaksınız çünkü her bölüm sonu eliniz ”sonraki bölüm” tıkına gidecek. Dizi böyle böyle bir anda bitiyor zaten. Fazla spoiler vermek istemiyorum ama dizide yok yok buna emin olun.

Dizi arayışı içinde olup bu diziyi hala izlememiş olanlar izleyebilirler. Mutlaka bitirdikten sonra yorumlarınızı bekliyorum. Bakalım siz kimi daha çok seveceksiniz 🙂 (P.S. ben James’ciyim.) 🙂

2018’DE EN ÇOK KONUŞULAN NETFLIX DİZİLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

hy

Kelimeleri tozlu kitap sayfalarında terketmeye gönlüm razı olmadı, biraz da ben yazayım istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir