”Age of Youth” dizi incelemesi – Hello My Twenties

Devamlı olarak amerikan, ingiliz dizileri izleyebilen bir insan değilim ben. Arada bana da daral geliyor sürekli ingilizce konuşmalar, aynı kültür, aynı şehirler. Bazen daha masumane,daha çıtırlık, daha romantik,entrikalardan uzak duygu ve düşüncelerin izleyicinin önüne serildiği dizilere yönelme ihtiyacı duyuyorum. Bunun en güzel örneklerinden biri de kore dizileri. Evet arkadaşlar, ben de bir kore dizisi izleyicisiyim.

Bu defa size daha kızlara yönelik bir dizi ile geldim. Dizimizin adı Age of Youth. Bir diğer adı ”Hello my twenties.” O kadar tatlı, o kadar güzel bir dizi ki… İzlemeye başlayıp bitirdiğim ana kadar bana hep kıpır kıpır ve genç hissettirdi kendimi ki bu son zamanlarda hissettiğim ruh yaşım ile baya ters düşen bir gelişme oldu.

Kızlarımız ve Hikayeleri

Kang Yi-Na

İlk sezonun favori karakterlerinden biri oldu Başta baya dramatik gösteriliyor hikayesi. Kendini öğrenci olarak tanıtıyor o şekilde eve yerleşiyor. Daha sonra gerçekler ortaya çıkıyor tabii. Çok eğlenceli bir karakter kendisi 2. sezon sadece 2 bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı fakat diziye ilk sezondan yeni başlayacak olanlar kendisini ilk sezonda oldukça fazla görecekler. Yi-Na ‘nın bana en çok kendini sevdirdiği özelliği, yeni baştan hayatını kurma girişimi ve mücadelesi.

Yoo Eun-Jae

Aslında tüm hikaye Eun-Jae ‘nin eve yerleşmesi ile başlıyor. Bu kızımızın ismi iki sezon olmasına rağmen kendisi yalnızca 1. sezon bizlerle. 2.sezon başka bir kızımız hayat veriyor karakterine. Ve bu bana kalırsa dizinin başarısız girişimlerinden biri. Eun Jae’ye gelirsek, oldukça sessiz ve içine kapanık bir kız. Özgüven problemli ve böyle olmasının sebebi geçmişinde saklı. Burda da kızımızın ilk sezon tatlı mı tatlı olup kendini severek izlettiren, ikinci sezon ise tam aksine yüzünü en fazla 1-2 kere belki gülerken gördüğümüz sevdiceği.

Peki ikinci sezon Eun Jae’yi kim canlandırıyor?

Dizide Eun Jae’yi tıpkı Yi-Na gibi hikayeden cıkarabilecekken neden aynı ismi başka bir kızla diziye uydurmaya çalıştıklarına anlam verebilmek mümkün değil. O kadar olmamış ki … Bir uyum ancak bu kadar yakalanamayabilir. Kız tatlı, sevecen… Ona hiç sözüm yok. İlk sezondan kendisini Eun-Jae olarak tanısaydık eminim birçoğumuzun favori karakteri olurdu. Ama bu zaten kendisi 2.sezon yepyeni bir karakteri yaşatmış. Sanırım sevgilisi de bizim gibi düşünüyor ki ikinci sezon yüzü bir gülmedi çocuğun 😀 Kızda ağla ağla o kadar içimi şişirdi ki durduk yere aşk acısı çektik bizde neredeyse kızcağızla beraber.

Jung Ye-Eun

Evet kendisini böyle güler yüzü ile tanımaya başlıyoruz ilk sezon. Şirin mi şirin, tatlı bir kız. Erkek arkadaşı ile kendisini görmeye başladığımız an olayın iç yüzünü biraz daha anlamaya başlıyoruz. Gülerek gizlemeye çalıştığı çoğu şeyleri… Gel gelelim, ilk sezon kendisini ne kadar gülerken gördüysek, ikinci sezon biraz da böyle izleyin beni dercesine kızımızın yüzü biraz zor güldü. Biraz zor güldü dedim yani bu da başka bir ayrıntı 🙂

Yaşadığı şeyler yüzünden hem görünüşte hem psikolojik olarak bambaşka biri haline dönüşen kızımızın ikinci sezon ki halleri de böyle.

Han Ye-Ri

Yok mu şu dizide sonradan yüzü gülen biri dediğinizi duyar gibiyim o yüzden sizi hikayesi ne kadar zorlu başladıysa o kadar da güzelleşerek devam eden 4 numaralı kızımızla tanıştırayım. Her arkadaş grubunda muhakkak maddi acıdan diğerlerinden daha fazla zorluk çeken ve bu günlük yaşamına da ister istemez yansıyan bir kız olur. Bu kızımız da o kız işte. Kendisi diğerleri gibi hayatın tozpembe yanlarını pek fazla yaşayabiliyor diyemeyiz. Ailesi ile görüşmemesi sebebi ile hem okuyup hem kendi parasını kendi kazanmak zorunda. Bir kadın olarak yaşadığı tüm zorluklar biraz da hayatın gerçeklerini vuruyor yüzümüze.

Her şeye rağmen biz hayata ayak uydurup aşkı hayatın bir yerine dahil edemesekte , o bir şekilde bir yerden yakalıyor bizi öyle değil mi? 🙂

Song Ji-Won

İki kız arasındaki farkı sizde bariz bir şekilde görün istedim. Bir saç, bir kaç dokunuş bir kadını bu kadar değiştiriyor işte. Song Ji Won tam anlamıyla ikinci sezonun baş karakteri oldu desek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Gerek oyunculuğu, gerek değişimi, gerekse senaryoda onun üzerine biraz daha yoğunlaşılması sebebi ile kendisi 2.sezonun en önde isimlerinden biri.

İkinci sezonda kendisinin öne çıkmasının bir başka sebebi ise, geçmişinde yaşadığı bir travmanın peşine düşmesi yaşadıklarını sorgulaması. Ve kızımız ilk bölümden beri aşkı bulamamaktan yakınıp duran, kendisi icin o hayalindeki erkeği arayan tutkulu kadın rolünü üstleniyor. Ama gelin görün ki, bazen en yakınımızdaki insanın bizim icin en doğru insan olduğunu görmemiz biraz zaman alabilir öyle değil mi? 🙂

Jo Eun

İkinci sezon Yi-Na’nın evden ayrılışının ardından kızlar yeni bir ev arkadaşı arayışına giriyorlar. Jo Eun görüşmeye geliyor ve pek isteyerek olmasa da kızlar Jo Eun’u ev arkadaşı olarak alıyorlar. Fakat Eun’un eve gelmesinin arkasındaki asıl sebep, bulmuş olduğu gizemli bir mektup onu bu eve yönlendiriyor ve o da mektubun sırrını çözmek için kızların hayatına giriyor gizemli bir şekilde.

Bu kızımız da aşkı bulanlardan biri oluyor bu uğurlu evde 🙂 Yi-Na’nın evden ayrılışına ne kadar üzülmüş olsam da izledikçe Jo Eun’u sevdim ben. Çoğunun aksine diziye gayet yakıştırdım. Farklı bir hava kattı bana kalırsa ve o soğuk görünüşünün altından çıkan samimi kız olayını ben çok sevdim 🙂

Sıcacık bir dizi arayışında olanlar için önereceğim bir dizi 🙂 İyiki izlemişim diyorum ve sizi de Bella Epoque’de geçen bu gizem dolu macerayı izlemeye davet ediyorum! 🙂

hy

Kelimeleri tozlu kitap sayfalarında terketmeye gönlüm razı olmadı, biraz da ben yazayım istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir